Úterý 19.02.2019
Vývar s kapáním a zeleninou
Cikánská hovězí pečeně, Rýže
Středa 20.02.2019
Květáková
Mletý řízek, Brambory s pažitkou přesnídávka
Čtvrtek 21.02.2019
Gulášová
Rýžový nákyp se švestkami

Ohlédnutí za stmelovacím pobytem 6. C a 6. D očima dětí

Vloženo: 5.2.2019 | Zobrazeno: 158x
Vyrazili jsme se třídou na tři dny na stmelovací pobyt do malé vesničky u Mělníka jménem Osinalice ...

Bylo to působivé, i když byla zima. Cesta byla dlouhá a docela dobrodružná. Jeli jsme vlakem, autobusem a nakonec tři kilometry pěšky. Stezka lesem vedla do kopce a bolely nás nohy. Niky ztratila cestou na chalupu peněženku :(

Konečně jsme došli do cíle ke krásné chalupě s velkou zahradou. Udělali jsme si čaj. Mobily byly zakázané, ale foťáky ne. Když nám řekli přesnější informace, v duchu jsem si říkala: „Dělají si legraci?“ Budeme si muset sami vařit, topit v krbu, uklízet, sekat dříví a vůbec všechno. Pan psycholog nám vždy rozdělil služby podle toho, co bylo v tu chvíli potřeba. Hned první den kamarád Jakub spadl ze schodů se svým řízkem v ruce. Schody do prvního patra byli totiž staré, strmé, dřevěné a trochu klouzaly.

Holky byly rozdělené do třech malých pokojů a kluci museli spát ve velké hale na matracích. Sice neměli zrovna soukromí, ale dvakrát jim to nevadilo. Většinu času jsme byli venku, smáli se a bavili při různých hrách. Účelem stmelovacího pobytu bylo lépe se poznat a vytvořit lepší kolektiv. Hráli jsme spoustu skupinových her, kde byla potřeba týmová spolupráce.

Další den jsme se vydali na vyhlídku Nedvězí i se psem Akbarem, který patřil pánovi, který nám pronajal chatu. Akbar byl hodně roztomilý. Cesta tam byla dlouhá, ale krásná. Vedla okolo kamenného starého domu vytesaného ve skále kdesi v lese. Nahoře byl fakt skvělý výhled na Říp, Bezděz, Elektrárnu Mělník… Byla tam veliká zima, ale naštěstí jsme měli teplé oblečení.

Třetí den bylo nutné chalupu uklidit, mezitím jsme si stihli zahrát hokej s PET lahvemi a po snídani vyrazili domů. Tu peněženku, kterou Niky ztratila na začátku výletu, našel Tomáš v lese při cestě zpět :) !!!

Myslíme si, že jsme se dost sblížili. Moc se nám tam líbilo a rádi bychom jeli na podobný výlet znovu.

Žáci 6.D a 6.C