Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Pondělí 30.03.2020
Polévka: 
Kulajda
Hl. jídlo1: 
Zeleninové rizoto, Sýr, Červená řepa,ovoce
Hl. jídlo 2: 
Smažené motánky,ovoce
Úterý 31.03.2020
Polévka: 
Luštěninová se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Vepřová pečeně,Zeleninové ragů, Brambory vařené,
Hl. jídlo 2: 
Čočkový salát s hlívou ústřičnou, sušenými rajčaty,pečivo
01.04.2020
Nezadáno

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Úspěchy žáků ve školním roce 2018/2019

Vloženo: 24.2.2019 | Zobrazeno: 382x

Štafeta 8x200 m nejlepší v kraji

Slunečné,  ale chladné  počasí přivítalo v úterý 14.5. borce z újezdské školy a dalších 11 nejlepších žákovských týmů Krajského kola Štafetového poháru 2019 ...

Děti prvního stupně naší školy sem postoupily z prvního místa, které vybojovaly v okresním kole na Proseku. Lítý boj o prvenství a postup do republikového finále neměl nouze o krkolomné předávky, kolize a někdy i pády, přesto byly k vidění  vynikající výkony. Ten nej  předvedli naši běžci v nejdelší štafetě 8x200 metrů. Dechberoucí závod, v kterém  naše štafeta doslova smetla konkurenční sportovní školu Campanus, jakoby zastavil dění na stadionu. Všichni sledovali vyrovnané výkony každého z účastníků této štafety (Karim Deif, Lukáš Tříska, Dominik Šimáň, Adam Škraňka, Aneta Hnízdilová, Natálka Vacková ,Julie Šedivá a Vanda Burianová). S velkým nadšením si pak pověsili na krk zlaté medaile. Úžasné výkony předvedli i štafety  na 8 x 100, ale na celkové první místo v tomto kole nám pár vteřinek chybělo a do Újezda  jsme přivezli krásné stříbro. Nutno podotknout, že první místo patřilo již výše zmiňované škole sportovní.

Do šestého ročníku Štafetového poháru se přihlásil rekordní počet škol. V sezóně 2019 do bojů zasáhlo celkem 607 základních škol z celé České republiky. Štafetový pohár je týmová soutěž, každý člen družstva je důležitý. Týmový duch je umocněn tím, že štafety jsou smíšené a radost dětí společná! Soutěž je inspirovaná podobnou v Norsku.

Všem účastníkům závodu patří velký obdiv a pochvala za fantastické výkony a vzornou reprezentaci školy. 
Přeplavali a předběhli jsme více než 30 pražských škol a přivezli z Plavecko-běžeckého poháru zlato 

V pondělí 13.května se konalo 8. a zároveň poslední bodované kolo plavecko – běžeckého poháru 2019. Už z jeho názvu je zřejmé, že se jedná o 2 disciplíny – plavání a běh. Plave se v bazénu a podle plaveckých časů se dle Gundersenovy metody vybíhá na běh. V jakém pořadí doběhnou, takový  je konečný výsledek. 8.kolo proběhlo v Praze 4.V soutěžních rozplavbách  v bazénu na Zeleném Pruhu jsem zaplavali výborně a do běžecké části v lesoparku Dobeška jsme nastoupili s minimálními ztrátami. V závěrečném hodnocení pak třem borům zacinkaly na krku medaile - zlatá pro Lukáše Jelena, stříbrná pro Adama Škraňku a bronzová pro Honzu Stejskala.

A jak skončil celý letošní ročník?  Konkurence mezi školami byla v letošním roce veliká, ale naše škole se proplavala a proběhala do vítězného zlatého cíle. Nechali jsme za sebou více než 30 pražských škol a to s náskokem vice než 100 bodů. Závodu se zúčastnili stejně jako v minulých ročnících žáci čtvrtých až devátých tříd, na start každého kola se vždy postavilo okolo dvou set závodníků. Kromě soutěže škol si jednotliví závodníci měřili síly i v individuálním souboji mezi sebou. I zde jsme  sesbírali nejvíce bodů a na stupně vítězů  v celkovém hodnocení  všech 8 kol vystoupilo  5 našich borců. Honza Stejskal  si odnesl zlato  v kategorii 8. a 9. tříd, Tomáš Tříska  rovněž zlato v kategorii 6. a 7. tříd  a v kategorii chlapců 4. a 5. tříd jsme získali dokonce medaile všechny tři – zlatou Lukáš Jelen, stříbrnou Adam Škraňka a bronzovou Karim Deif. 
 

V průběhu celé série závodů panovala úžasná sportovní atmosféra a všem patří obrovské díky za neopakovatelné výkony, zážitky a samozřejmě výsledky, kterými reprezentují naší školu.
Úspěchy v matematických soutěžích únor-duben 2019


Pangea
- během měsíce února proběhlo základní kolo mezinárodní matematické soutěže Pangea, kam se přihlásilo 200 žáků z naší školy od 4. do 9. třídy. Tato soutěž je velmi oblíbená po celé České republice a tradičně se jí účastní tisíce žáků. Z každého ročníku z celé republiky je vybráno prvních padesát nejúspěšnějších, kteří se utkají ve finále v Praze. Naším finalistou se stal Matěj Šedivý ze 4.D, který v základním celorepublikovém kole obsadil krásné 1.místo a budeme mu držet palce ve finále, které se uskuteční 17.5. v Nové budově Národního muzea v Praze.

Matematický Klokan, kategorie Klokánek – březen patřil na naší ZŠ soutěži Matematický Klokan, nejúspěšněji dopadla kategorie Klokánek, které se letos zúčastnilo na všech základních školách 119 960 dětí a mezi celorepublikové vítěze se na 1.místo probojoval Ben Dědič z 5.A se 120 body ze 120 a na 2.místo Martina Stejskalová a Jiří Kohut z 5.C se 117 body.

Pythagoriáda – v dubnu se žáci všech 5. tříd účastnili základního kola matematické soutěže Pythagoriáda, mnozí měli výborné výsledky a pojedou do okresního kola, které se koná 28.5. Na upřesnění počtu postupujících teprve čekáme a v další soutěži jim budeme přát to nejlepší.

Všem zmiňovaným žákům srdečně gratulujeme a děkujeme za krásnou reprezentaci
naší školy.Atletická soutěž Pohár rozhlasu 2019
25. 4. a 29. 4. se konala atletická soutěž Pohár rozhlasu v disciplínách 60 m, dlouhý běh – 600 m, 1500 m, 1000 m a 800 m, dálka, výška, vrh koulí nebo hod míčkem, štafety 4x60 m ...

Zúčastnili jsme se všech kategorií – mladší a starší žáci a žákyně. Všichni bojovali o umístění v jednotlivých disciplínách a získávali body do družstva. 

Získali jsme 3. místa v kategoriích mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci a 4. místo v kategorii starší žákyně. 

V jednotlivých disciplínách se nejlépe umístili: Jan Stejskal – 3. místo – v dálce, Václav Taitl – 3. místo ve výšce, Anna Vosecká – 1. místo v dálce, Daniela Albrechtová – 1. místo ve výšce, David Schreiber – 3. místo na 60m, Filip Stehlík – 3. místo v dálce.


Kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky v Chebu

Díky prvnímu místu v Poháru základních pražských škol v házené postoupili házenkáři naší školy na kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky v Chebu.

Dne 28. 2. 2019 se konal turnaj Poháru základních pražských škol v házené ve Sportovním areálu Hamr na Praze 4 – Braník. Turnaj byl pro žáky osmých a devátých ročníků. Naše škola se umístila na prvním místě v konkurenci devíti pražských škol. Všechna družstva měla slušnou úroveň, ale na našich hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát a jdou si pro jasné vítězství.

Díky této výhře jsme postoupili na kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky, který se tentokrát konal v Chebu, a to 4. 4. 2019. My jsme ale odcestovali o den dříve, abychom byli na zápasy dostatečně odpočatí  a připravení. Cesta příjemně utekla a ještě ve vlaku, těšně před příjezdem, jsme si nechali objednat pizzu přímo do hotelu, který byl nejen moc pěkný, ale hlavně blízko sportovní haly. Kluci si velmi užili společnou večeři a tento náš “malý teambuilding” jsme využili k probrání “taktiky“ na soupeře.

Druhý den nás čekaly dva zápasy. První zápas jsme hráli proti Sokolovu, který jsme jednoznačně porazili, z obou stran to byla férová a pěkná hra. Druhý zápas jsme odehráli proti družstvu z Lovosic, které mělo mnoho ligových hráčů. Zápas to byl opravdu napínavý a vyrovnaný. Bohužel, kluci po nějakém čase přestali proměňovat své šance. Určitě jsme měli na výhru a je velká škoda, že se nám nepodařilo postoupit na Mistrovství republiky. Velmi děkuji klukům z 8. a 9. tříd za výbornou reprezentaci školy!Dvě 3. místa v McDonald's Cup

10.4. 2019 jsme se zúčastnili fotbalového turnaje McDonald's Cup v obou kategoriích, A i B.

Jsou to žáci prvního stupně, kategorie A - mladší do ročníku 2009, kategorie B - starší žáci 4. a 5. Tříd. Chlapci opět hráli na hřišti v Horních Počernicích. Dali do toho vše, hlavně srdíčko. Obě dvě družstva si vybojovala krásná 3. místa.

Poděkování trenérům a rodičům za pomoc a účast, především panu Kalendovi, panu Havlíčkovi, panu Veselému a panu Romanovi.Úspěch žákyně naší školy v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce

V obvodním kole olympiády v anglickém jazyce se naše žákyně Johana Baníková 7.C umístila na krásném 3. místě z celkového počtu 19 žáků pražských základních škol. Blahopřejeme.

Školního kola soutěže v Aj se letos zúčastnilo celkem 54 žáků v kategorii 6.-7. tříd a 8.-9. tříd. Nejlepších výsledků v písemné a ústní části kromě Johanky dosáhli Martin Šebor 7.A, Eliška Holakovská 7.A, Mariana Bolinová 8.A, Ela Šeborová 8.A a Marie Dovhaničová 9.A.


1. místo v krajském kole a kvalifikace na Mistrovství republiky v házené

Dne 28. 2. 2019 se konal turnaj Poháru základních pražských škol v házené ve Sportovním areálu Hamr na Praze 4 – Braník. Turnaj byl pro žáky osmých a devátých ročníků. Naše škola se umístila na prvním místě v konkurenci devíti pražských škol.
 

Všechna družstva měla slušnou úroveň, ale na našich hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát a jdou si pro jasné vítězství. Tato výhra nás opravňuje jet na kvalifikaci o Mistrovství republiky škol v házené. Tento turnaj se bude konat 4. 4. 2019 v Chebu. Proto nám nezapomeňte držet palce!

Na závěr chci poděkovat všem našim hráčům! Hráli férově, vydali ze sebe naprosto všechno a chovali se již v tomto věku naprosto profesionálně!Úspěch našich žáků v okresním kole matemetické olympiády

30.1. se účastnilo 9 žáků z naší školy okresního kola matematické olympiády v kategorii pro 5. třídy na gymnáziu Litoměřická ...

Ve zmíněné kategorii byla letos velká účast, dohromady ze základního kola postoupilo 88 dětí z různých základních škol Prahy 9. Srdečně gratulujeme našim žákům Aleně Cidlinské a Benovi Dědičovi, kteří se umístili na krásném 2. místě se ziskem 16 bodů z celkových 18.