Finanční gramotnost 5. tříd zábavnou formou

Vloženo: 13.3.2019 | Zobrazeno: 318x
Dne 5. března proběhla na naší škole akce "Finanční gramotnost", která byla určena žákům 5. ročníků ...

Dva externí pracovníci ČSOB banky, Eva a Honza, připravili program, ve kterém děti postupně seznamovali se základními pojmy z oblasti finančnictví a nástrahami, se kterými se mohou potkávat např. při užívání kreditní karty. Také program obohatili různými příhodami ze života a některé příběhy zněly až skoro neuvěřitelně. Velký zážitek byl, když si děti mohly prohlédnout bankovky zblízka a díky UV světlu tak mohly prozkoumat, co všechno taková bankovka obsahuje. Pro děti byly také připraveny během přednášky různé soutěžní kvízy a za správné odpovědi pak byly odměněny drobnými dárkovými předměty.

Na závěr si Eva s Honzou připravili velký online kvíz. Děti se díky svým mobilním telefonům hromadně připojily k jejich wifi síti a měly co nejrychleji odpovědět na otázky. Ihned si také mohly zkontrolovat, jak si během soutěže vedou.

Tato akce se velmi povedla, děti se zábavnou formou dozvěděly spoustu informací ohledně financí a na co si dát do budoucna pozor. Velkou radost také měly ze soutěží a na závěr byly všechny děti opět odměněny.