17.07.2019
19.07.2019

Kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky v Chebu

Vloženo: 14.4.2019 | Zobrazeno: 79x
Díky prvnímu místu v Poháru základních pražských škol v házené postoupili házenkáři naší školy na kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky v Chebu ...

Dne 28. 2. 2019 se konal turnaj Poháru základních pražských škol v házené ve Sportovním areálu Hamr na Praze 4 – Braník. Turnaj byl pro žáky osmých a devátých ročníků. Naše škola se umístila na prvním místě v konkurenci devíti pražských škol. Všechna družstva měla slušnou úroveň, ale na našich hráčích bylo vidět, že chtějí vyhrát a jdou si pro jasné vítězství.

Díky této výhře jsme postoupili na kvalifikační turnaj v házené na Mistrovství republiky, který se tentokrát konal v Chebu, a to 4. 4. 2019. My jsme ale odcestovali o den dříve, abychom byli na zápasy dostatečně odpočatí  a připravení. Cesta příjemně utekla a ještě ve vlaku, těšně před příjezdem, jsme si nechali objednat pizzu přímo do hotelu, který byl nejen moc pěkný, ale hlavně blízko sportovní haly. Kluci si velmi užili společnou večeři a tento náš “malý teambuilding” jsme využili k probrání “taktiky“ na soupeře.

Druhý den nás čekaly dva zápasy. První zápas jsme hráli proti Sokolovu, který jsme jednoznačně porazili, z obou stran to byla férová a pěkná hra. Druhý zápas jsme odehráli proti družstvu z Lovosic, které mělo mnoho ligových hráčů. Zápas to byl opravdu napínavý a vyrovnaný. Bohužel, kluci po nějakém čase přestali proměňovat své šance. Určitě jsme měli na výhru a je velká škoda, že se nám nepodařilo postoupit na Mistrovství republiky. Velmi děkuji klukům z 8. a 9. tříd za výbornou reprezentaci školy! A Lovosicím přejeme mnoho úspěchů na Mistrovství republiky.

Roman Kosík, učitel Tv, Masarykova ZŠ