Pondělí 23.09.2019
Rychlá s vejci a zeleninou
Kynuté knedlíky s jahodovým přelivem a tvarohem
těstoviny s tuňákem, zeleninou a sypané sýrem
Úterý 24.09.2019
čočková
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Sekaná pečeně, Brambory maštěné máslem, Kyselá okurka,ovoce
Středa 25.09.2019
Rybí se zeleninou
Vepřový plátek, Brambory vařené, kukuřice na másle
Bulgurová kroketa se sýrem,dresink,obloha

Předání certifikátu Minimalizace šikany

Vloženo: 16.6.2019 | Zobrazeno: 108x
Ve středu 12.6. převzala paní ředitelka Alena Sochůrková certifikát o absolvování programu Minimalizace šikany ve Velké zasedací síni Nové radnice. Předávání certifikátu byla přítomna i Lenka Coufalová, školní psycholožka a metodik prevence Masarykovy ZŠ.

Do skončeného projektu Škola pro všechny - Minimalizace šikany bylo zapojeno 32 mateřských, základních a středních pražských škol, proškoleno bylo 435 pedagogů. Naše škola se do projektu zapojila v roce 2018 a celým cyklem prošlo 21 pedagogů převážně z 2. stupně. Velkým přínosem projektu bylo setkávání se s odborníky z praxe, řešení konkrétních situací a diskuze s institucemi, kterých se problém šikany dotýká - pro naši školu to byla setkání s místní OSPOD (Oddělení sociálně-právní ochrany dětí), příslušníky Policie ČR, s PhDr. Davidem Čápem, psychologem a psychoterapeutem, přednášejícím na katedře psychologie FF UK v Praze, a lektorem v projektu Minimalizace šikany, psychoterapii se věnuje též v soukromé praxi.

Ve Velké zasedací síni Nové radnice se dnes
u příležitosti zakončení projektu Škola pro všechny sešla řada ředitelů škol, pedagogů, metodiků prevence a zástupců odborné veřejnosti. Na úvod vystoupili Mgr. Milan Kotík, garant programu Minimalizace šikany, Mgr. Vít Šimral, Ph.D. et Ph.D., Člen Rady hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání a Mgr. Jana Havlíková, koordinátorka školské prevence, která projekt koordinovala za MHMP. Projektu se v jeho 5-ti klíčových aktivitách, zúčastnilo 501 pedagogů, někteří z nich absolvovali i více klíčových aktivit. Páteřní aktivitu - program Minimalizace šikany absolvovalo 435 pedagogů ze 32 pražských škol.Na konferenci byly představeny výsledky dotazníkového šetření, kterého se zúčastnilo 3 710 respondentů – žáků a studentů a 267 pedagogů z deseti základních škol a deseti středních škol.Zástupci 5 škol, které se projektu zúčastnily, promluvili o svých zkušenostech s programem Minimalizace šikany, o tom, jak program ovlivnil klima v jejich škole, co se díky programu u nich ve škole změnilo a co plánují do budoucna. Ředitel ZŠ Klánovice, PaedDr. Michal Černý hodnotí program v kontextu dopadu na celou sborovnu: „Díky programu jsme se naučili řešit problémy v rámci celého pedagogického sboru a důkladně se drželi krizového plánu – KDO, KOMU a CO a přestali dělat ukvapené závěry." Ing. Marie Pojerová, ředitelka ZŠ Hanspaulka a MŠ Kohoutek: "Pomáháme dětem, aby rozeznávaly, co šikana je a co není a dáváme jim návod, jak se bránit, a kde hledat pomoc. Důležitým aspektem je tvorba třídních pravidel tak, aby si je děti samy vytvářely a vzaly je za své." Velký přínos programu vidí v nácviku vedení rozhovorů, šetření případů šikany a v praktických cvičeních. (zdroj: www.skolaprovsechny.cz)

Více informací o konferenci