Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
Pondělí 24.02.2020
Polévka: 
Dýňový krém,
Hl. jídlo1: 
Vepřový plátek, Bramborová kaše, Okurkový salát
Hl. jídlo 2: 
oběd 2
Úterý 25.02.2020
Polévka: 
bramborová se zeleninou
Hl. jídlo1: 
Špagety po boloňsku s krůtím masem, Sýr,ovoce
Hl. jídlo 2: 
oběd 2
Středa 26.02.2020
Polévka: 
Gulášová,
Hl. jídlo1: 
Lívance se skořicí, Šlehaný tvaroh
Hl. jídlo 2: 
oběd 2

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

3. ročník DrHolce vynesl Světlušce 6 412 Kč

Vloženo: 9.9.2019 | Zobrazeno: 434x
Díky spolupráci KČT, odboru Pohoda Praha, Masarykovy ZŠ , Újezdského muzea a za finanční podpory ÚMČ Praha 21 se konal v neděli 8.9. již 3. ročník pochodu Za loupežníkem DrHolcem, který byl i letos součástí újezdských Dnů zdraví ...

Na žádost loňských účastníků byl datum stanoven na neděli, protože většina pochodů registrovaných KČT probíhá v září v sobotu a nadšení turisté pak přicházejí o razítka a absolventské vizitky. Slunečné počasí nalákalo 238 účastníků z Újezda, Šestajovic, Klánovic, Sibřiny, Stochova, Brna, Čáslavi, Kolína, Ostravy, Pardubic, Horní Branné, Nýrska, Liberce a Mělníka.

Trasy 5,11,25 km a v jednom případě 50 km byly odstartovány z Újezdského muzea, kde si přihlášení turisté mohli prohlédnout právě probíhající výstavu „S námi nezabloudíš“, která je věnována právě 130 letům značení a časopisu Turista. Pro 5 a 11 km pochod zaměřený především na rodinnou pohodovou turistiku byla připravena stanoviště s úkoly – poznávání pohádek, skládání loupežnických puzzlů, přenášení pingpongového míčku a spárování lesních skřítků. Odměnou za splněný úkol bylo razítko lesního zvířete a po příchodu do cíle v Masarykově ZŠ obdrželi malí i dospělí turisté pamětní list, loupežnickou medaili, sběratelské újezdské razítko a absolventskou samolepku, zakoupit si mohli turistické známky a vizitky, pro děti byl opět v areálu školy připraven doprovodný sportovní program.

„Třešničkou na dortu“ byly tradičně zeleninové a ovocné saláty, pomazánky, sekaná a palačinky s marmeládou, za něž patří poděkování paní učitelkám, vychovatelkám a asistentkám Masarykovy ZŠ. Pochod zakončený saláty chválili především turisté 11 a 25 km trasy, kteří se od poslední kontroly do cíle na ochutnávku s kilometry v nohách opravdu těšili. Soutěž o nejlepší letošní salát vyhrál překvapivě salát fazolový (favoritem byl totiž tři roky sýrový), velký počet hlasů dostaly avokádový, těstovinový, své přední místo uhájily palačinky. Recepty viz. příloha
DrHolec recepty (Velikost: 45 kB)

Drholečtí turisté a organizátoři podpořili Nadační fond Českého rozhlasu Světluška - zakoupením ponožek, tykadel, hracích karet, náramků a zubních kartáčků přibylo Světlušce na konto 6 412 Kč. Všem, kteří přispěli, DĚKUJEME.

Výrazně se na letošním úspěchu pochodu podíleli produktově dva partneři. Od Pražské plynárenské, a.s, dostaly děti v cíli některou z věcných odměn - knihy, lítací míče, sluneční brýle, lékárničku, pastelky nebo křídy. Pochodu se zúčastnil se svou rodinou osobně člen prezentační rady KČT a reportér Frekvence 1 Roman Hrůza. Díky němu se informace o pochodu dostala do rádia a přímo z pochodu reportáž na sociální sítě. Jelikož je DrHolec jako pochod zařazen do rodinné turistiky, byl produktově podpořen Madetou – proto na startu i v cíli dostaly děti mléčné výrobky.

Osobní PODĚKOVÁNÍ všem, kteří dobrovolně věnovali svůj čas:

KČT, odbor Pohoda (I. Hraban, R. Pešek, B. Špalková, M. Kubátová, M. L. Darogi), Újezdské muzeum (Z. Kazdová, M. Tomaidesová, M. Theer), Masarykova ZŠ (J. Holasová, R. Kohoutová, M. Hlaváčková, E. Hegyiová, M. Stávková, A. Kousalová, J. Štolcová, I. Poláková, K. Polanská, J. Pincová, Z. Vopálenská, A. Podhorná, P. Missbachová, P. Urbánková, D. Janoušová, J. Kurková, B. Litov Černá, A. Abytovská), Světlušky (M. Vykysalová 5.A, N. Králová 9.C, N. Vítová 9.C), újezdští dobrovolníci (L. Černá, H. Hankiewiczová, M. Podolková, B. Jirsová, P. Pešek, P. Roušar, A. a J. Procházkovi).

 

Ing. Eva Danielová, Masarykova ZŠ

Ing. Klára Zezulová, KČT, odbor Pohoda Praha