Pondělí 21.10.2019
Vývar se zápraškou a zeleninou
Tvarohové knedlíky s borůvkami a tvarohem,ovoce
Zeleninový salát s tuňákem a vajíčkem,pečivo,ovoce
Úterý 22.10.2019
Selská se zeleninou
Krůtí maso v pórku, Rýže,moučník
Bramborák,moučník
Středa 23.10.2019
Vývar s játrovou zavářkou a zeleninou
Květákové lívance, Brambory maštěné máslem,dresink,obloha
Šopský salát, pečivo

Klidovka, nová relaxační a odpočinková zóna po dobu velké přestávky

Vloženo: 21.9.2019 | Zobrazeno: 265x
Michaela Kasalická a Richard Lukáš, školní psychologové v budově v Polesné, připravili po dohodě s vedením školy nový odpočinkový prostor v místnosti Idea, ve které probíhají sezení s jednotlivými třídami. O velké přestávce tu ale mohou od pondělí 23.9. trávit čas oddechu naši žáci ...

A jaká jsou pravidla klidovky?

• Místnost je určená pro odpočinek žáků školy během velké přestávky. Proto v ní dodržujeme klid, nízkou úroveň hluku, a pokud mluvíme či si chceme popovídat, šeptáme.
  • Návštěva místnosti je dobrovolná. Žáci tam mohou chodit, jak často potřebují. Může se pro ni rozhodnout sám žák nebo mu ji může doporučit učitel, pokud vidí, že si žák potřebuje odpočinout a ve třídě pro to nejsou vhodné podmínky. Nemůže ji ale nařídit – rozhodnutí žáků jít do klidovky je dobrovolné. Klidovka není určena k odesílání hlučných dětí.
  • V místnosti mohou žáci dělat cokoliv, co jim pomůže si oddechnout a zároveň to neruší ostatní - ležet na zemi, na polštářích, zabalit se do deky, poslouchat hudbu. Nebo mohou využít některou z nabízených aktivit – omalovánky, origami, mandaly, spojovačky, kreslení, čtení, ad.
  • V místnosti je přítomen dozor – jeden ze školních psychologů. Má právo některého ze žáků, pokud porušuje tato pravidla, požádat, aby klidovku opustil
  • Místnost je přístupná v pondělí, úterý, středu a čtvrtek od 10:22. Se zvoněním v 10:35 se žáci chystají k odchodu do svých tříd na další výuku.
  • V případě, že se v místnosti IDEA koná nějaký program se třídou, klidovka se daný den ruší, o čemž budou informováni žáci nápisem na dveřích místnosti.
  • Žáci po sobě uklidí, aby klidovka vypadala stejně jako před jejich příchodem.

Máte-li doma knížky či časopisy pro děti 12-16 let, pro které už doma nemáte využití, přineste je nebo pošlete po dětech do klidovky.