Pondělí 21.10.2019
Vývar se zápraškou a zeleninou
Tvarohové knedlíky s borůvkami a tvarohem,ovoce
Zeleninový salát s tuňákem a vajíčkem,pečivo,ovoce
Úterý 22.10.2019
Selská se zeleninou
Krůtí maso v pórku, Rýže,moučník
Bramborák,moučník
Středa 23.10.2019
Vývar s játrovou zavářkou a zeleninou
Květákové lívance, Brambory maštěné máslem,dresink,obloha
Šopský salát, pečivo

"Voda v zahradě" přilákala velký počet návštěvníků

Vloženo: 8.10.2019 | Zobrazeno: 133x
Od pátku 4.10. do soboty 5.10. bylo možné zhlédnout v Areálu snů tradiční podzimní výstavu, kterou připravili újezdští zahrádkáři. Inspiraci naleznete v přiložené fotogalerii ...

Vystavené ovoce, zelenina, květiny, bylinky a marmelády doplnily letos již počtvrté obrázky dětí z újezdských předškolních zařízení, kolodějského kroužku malířů a Masarykovy ZŠ. Na letošní rok bylo Českým zahrádkářským svazem vyhlášeno téma "Voda v zahradě". A na výstavě mohli návštěvníci uvidět mnoho podob tohoto v dnešní době čím dál víc vzácnějšího živlu. Třída 5.D dokonce vytvořila čtyři originální zahrady s přírodních materiálů s jezírky a kašnami, které byly naplněny vodou. Děvčata ze 6.D vlastní pojetí vody v zahradě natolik inspirovalo, že složila vlastní báseň. V dopoledních hodinách byla výstava zpřístupněna právě dětem, odpoledne přišla ještě školní družina, oživením byla exkurze v moštárně s panem Ing. Dvořákem. Pro některé malé návštěvníky to byl tak silný zážitek, že se během sobotního dopoledne vypravili do moštárny ještě jednou, a to s rodiči a jablky. Organizátoři si pochvalovali letošní počet návštěvníků - propojení dětských prací s výstavou výpěstků zkušených újezdských zahrádkářů se opět vyplatilo.

Mé osobní poděkování třídám 3.E, 4.C, 4.D, 4.E, 4.F, 5.A, 5.B, 5.C, 5.D, 5.E, 5.F, 6.B. 6.D, 6.E, 7.A, 7.B, 9.B za účast, paní učitelkám Daniele Janoušové a Janě Kurkové za pomoc při instalaci.

Eva Danielová

Vody a trávy, šum je slyšet jen.

Ptačí zpěv a starý kmen.

Kouzelná, však stará zahrada,

babička mi o ní vždycky povídala.

Teď už je stará, zapomněla,

vím však, že ráda ji měla.

Teď už je zarostlá, rybník vidět neni,

vždy mi zůstane vzpomínka na ní.

(Amálie Vaculíková, Tereza Kukurová, Nelia Hanhur - žákyně 6.D)