Pondělí 01.06.2020
Rychlá s vejci a zeleninou
Domácí buchty s tvarohem
Úterý 02.06.2020
Vývar se zavářkou a zeleninou
Vepřové na česneku, Brambory vařené, Zelný salát
Středa 03.06.2020
Bramborový krém s cizrnou
Zapečené těstoviny s uzeným masem, Červená řepa, Ovocný kompot

VI.D na exkurzi v Podolské vodárně 8.10.2019

Vloženo: 6.11.2019 | Zobrazeno: 84x
Celý 2. stupeň ZŠ se zapojil do programu Vodní škola, který proběhl v rámci zařazení naší školy mezi ekoškoly ...

Žáci při něm měli možnost navštívit různá místa jako např. Podolskou vodárnu, Modřanské tůně, okolí školy a Černý Most a ČOV Čertousy. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí k tématu. Program byl lektorovaný pracovníky Ekocentra Koniklec a na akci jednotlivé třídy doprovázeli jejich třídní učitelé.

Třída VI.D se v rámci tohoto projektu vydala na exkurzi do Podolské vodárny, kde v krásném prostoru sídlí také Muzeum pražského vodárenství. Expozicí vodárny nás provedl tamní průvodce, který měl velmi zajímavý výklad, do kterého děti vtahoval kontrolními otázkami a vybízel je k zamyšlení nad tématem. Žáci si mohli vyzkoušet různé makety strojů i reálné vystavené předměty, tyto praktické ukázky žáky zaujaly nejvíce. Během výkladu si žáci vyplňovali pracovní listy, které dostali od paní lektorky. Paní lektorka žákům na závěr odpovědi z pracovních listů zkontrolovala a drobné chybějící informace či nepřesnosti v odpovědích doplnila.

Mgr. Jana Hlaváčková, třídní učitelka