Pátek 22.11.2019
Vývar s rýží a zeleninou
Smažený kuřecí řízek, Brambory maštěné máslem,obloha,ovoce
Podzimní salát drůbeží,pečivo,ovoce
Pondělí 25.11.2019
Rybí se zeleninou
Pečené drůbeží mas s ajvarem ,pilaf, Zelný salát
špagety po boloňsku s vepřovým masem, Sýr
Úterý 26.11.2019
Česneková s bramborem a zeleninou
Vepřové na kmíně, Těstoviny,šlehaný tvaroh
Vinná klobása, Brambory maštěné máslem, Kyselá okurka,šlehaný tvaroh

VI.D na exkurzi v Podolské vodárně 8.10.2019

Vloženo: 6.11.2019 | Zobrazeno: 39x
Celý 2. stupeň ZŠ se zapojil do programu Vodní škola, který proběhl v rámci zařazení naší školy mezi ekoškoly ...

Žáci při něm měli možnost navštívit různá místa jako např. Podolskou vodárnu, Modřanské tůně, okolí školy a Černý Most a ČOV Čertousy. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí k tématu. Program byl lektorovaný pracovníky Ekocentra Koniklec a na akci jednotlivé třídy doprovázeli jejich třídní učitelé.

Třída VI.D se v rámci tohoto projektu vydala na exkurzi do Podolské vodárny, kde v krásném prostoru sídlí také Muzeum pražského vodárenství. Expozicí vodárny nás provedl tamní průvodce, který měl velmi zajímavý výklad, do kterého děti vtahoval kontrolními otázkami a vybízel je k zamyšlení nad tématem. Žáci si mohli vyzkoušet různé makety strojů i reálné vystavené předměty, tyto praktické ukázky žáky zaujaly nejvíce. Během výkladu si žáci vyplňovali pracovní listy, které dostali od paní lektorky. Paní lektorka žákům na závěr odpovědi z pracovních listů zkontrolovala a drobné chybějící informace či nepřesnosti v odpovědích doplnila.

Mgr. Jana Hlaváčková, třídní učitelka