Pondělí 09.12.2019
Cibulová
Zeleninové rizoto s mungo fazolemi a quinoou, Červená řepa
Halušky se špenátem a žampiony, Červená řepa
Úterý 10.12.2019
Uzený vývar s bulgurem a zeleninou
Štěpánská vepřová pečeně,Těstoviny, Ovocný kompot,
Křenová omáčka, Uzená krkovice, Houskový knedlík, Ovocný kompot
Středa 11.12.2019
rajská s těstovinou
Smažené rybí fille, Bramborová kaše,obloha
zeleninový salát s cizrnou a kuřecím masem,pečivo

Sbírka pro Světlušku o 1. adventní neděli vynesla 31 800 Kč

Vloženo: 1.12.2019 | Zobrazeno: 100x
1. adventní neděle v Újezdě nad Lesy byla již počtvrté spojena se sbírkou pro Nadační fond ČRo Světluška. Na konto Světlušky byl odeslán finanční příspěvek ve výši 31 800 Kč.

O sváteční atmosféru 1. adventní neděle se postaraly děti a paní učitelky I. stupně Masarykovy ZŠ – škola byla vánočně vyzdobena, stala se venkovní kulisou a byla připravena na malé i dospělé návštěvníky, kteří zamířili do vánočních dílniček. Ve vestibulu byly u paní zástupkyně Jany Sieberové k zakoupení nové školní kalendáře na rok 2020.

Advent opět společně připravily Masarykova ZŠ, MČ Praha 21 a Sbor dobrovolných hasičů, počtvrté byl spojen se sbírkou pro Světlušku. Kromě stánku se světluščími předměty, šperky, napečenými sladkými a slanými dobrotami od maminek a babiček, a perníčků od hasičů si bylo možné zakoupit bezedný vánoční újezdský hrneček na teplé nápoje. Starosta Milan Samec, který s místostarostou Zdeňkem Růžičkou podvečerní program zahájili, informoval o tom, že zakoupením hrnečku kupující přispívá Světlušce, stejně jako ti, kteří za teplý nápoj bez hrnečku dobrovolně do kasičky přispějí. Osobně přítomna byla i paní Karin Kovaříková, která má za Světlušku na starost dárce a partnery. Od pana starosty převzala za MČ Praha 21 dárkový šek v hodnotě 5 000 Kč.

Sovičkám to „pod schody“ vánočně zpívalo hned poté, kdy se kromě vánočního stromu rozsvítila i celá sakurová alej v parku. V dílničkách paní učitelek Evy Hegyiové, Daniely Janoušové, Radky Kohoutové a paní asistentky Hany Hnízdilové se vyráběly adventní věnce, andělé, vánoční hvězdy, barevné šišky, „zasněžené“ skleněné svícny a figurky z těsta s kořením. Za pomoc v dílničkách patří právem poděkování dětem z 5.E, 5.F, za starost o kasičky dětem z 5.B, 5.F a 6.E. Předem avízovaná dražba obrazů paní Lenky Pilné zvýšila příspěvek o 6 350 Kč.

Na konto Světlušky bylo díky všem, kteří v Újezdě v neděli 1.12. přispěli, odesláno 31 800 Kč, což spolu s  6 142 Kč z pochodu Za loupežníkem DrHolcem činí za rok 2019 částku 37 942 Kč. DĚKUJEME!

Za organizační tým Světluška 2019 - Újezd nad Lesy

Eva Danielová