Poděkování Masarykově ZŠ během Galakoncertu Kapky naděje

Vloženo: 23.12.2019 | Zobrazeno: 649x
V neděli 22.12. od 20:15 odvysílala televize Prima v přímém přenosu Galakoncert Kapky naděje. Velmi nás potěšilo, že jedinou zmíněnou školou mezi dárci byla naše škola a náš příspěvek je součástí vybrané částky 22 770 988 Kč ...

Pořadem provázeli moderátor Libor Bouček a prezidentka Nadačního fondu Kapky naděje paní Vendula Pizingerová. Během večera vystoupili známí umělci (někteří s Kapkou naděje spolupracují již několik let), součástí programu bylo pět medailonků o dětech, které bojovaly s leukémií a byly zároveň hosty přímého přenosu. Po celou dobu přenosu se průběžně děkovalo dárcům, kteří v roce 2019 přispěli významnou částkou na konto Kapky naděje.

Mezi dárci, kterým bylo děkováno během slavnostního večera, byla jmenována naše škola. Ve 20:49 pronesl moderátor Libor Bouček tato slova: "Moje oblíbená základní škola Masarykova, která je v pražském Újezdě nad Lesy, pořádá tradiční jarní jarmark. Tam se prodávají nádherné věci, vlastnoručně vyrobené, a letos ten jarní jarmark přinesl neuvěřitelných 116 000 Kč."

Zdá se to být opravdu neuvěřitelná částka - vybrána byla na dubnovém jarmarku během třech hodin díky těm, kteří vyráběli a prodávali, a díky těm, kteří přišli a nakupovali. O tom, že si finanční podpory paní Vendula Pizingerová váží, svědčí i její opakovaná osobní přítomnost na velikonočních jarmarcích. V roce 2020 bude Kapka naděje slavit již 20. výročí svého založení.

Eva Danielová