Den otevřených dveří Montessori třídy 5.2.2020

Vloženo: 14.1.2020 | Zobrazeno: 525x
Přijměte pozvání do tříd paní učitelek Martiny Lehoučkové 1.A a Jitky Tmějové 2.A a to ve středu 5.2.2020 od 14 do 17 hodin ...

Budoucnost Montessori metody na základní škole

V současné době probíhá výuka s prvky Montessori na Masarykově základní škole v Újezdě nad Lesy ve dvou třídách, a to v prvním a druhém ročníku. Do příštího školního roku 2020/21 uvažujeme o otevření takzvaného trojročí, kde se bude vyučovat ve smíšených třídách tak, jak to Montessori metoda předpokládá. Rádi bychom vyšli vstříc všem rodičům, kterým tento způsob vzdělávání vyhovuje, budeme však vázáni prostorovými podmínkami.

Do budoucna budeme vycházet především z toho, zda budeme mít dostatečné množství nadšených a vzdělaných pedagogů a vhodný prostor. To všechno ukáže čas, dnes jsme si jisti tím, že otevřeme další první třídu, která se
stane součástí výuky v trojročí.

Hana Cermonová, ředitelka školy