Výstava "Vesmír očima žáků 5. tříd"

Vloženo: 22.2.2020 | Zobrazeno: 385x
„Přijměte pozvání na další z originálních školních výstav, která obohatila letošní program Újezdského muzea.“ Touto větou jsem chtěla pozvat veřejnost na návštěvu do muzea, jenže se situace poněkud změnila a muzeum bude, předpokládám, v dubnu zavřené. Pokusím se tedy prostřednictvím obrazové dokumentace vstoupit do „muzejního vesmíru“.

Do výstavy se zapojily všechny třídy, každá po svém. Obdivovat můžete planety, vesmírná tělesa, tváře vesmíru, znamení zvěrokruhu, mimozemšťany. Škoda, že se nemůžete začíst do originálních autorských vesmírných povídek a referátů. Inspirací však mohou být použité techniky - tempera, keramická hlína, obaly Tetra Pak, alobal tepelná fólie, recyklovaný papír, koláže ze starých časopisů. Velké poděkování paní učitelkám a asistentkám za výtvarné a literární vedení dětí. Poděkování patří i všem rodičům, kteří se na výtvory svých přišli podívat o vernisáži 19.2.2020 nebo v otevíracích hodinách.

Eva Danielová, Újezdské muzeum

P. S. Jednu povídku (autorkou je Anežka Pavelková z 5.C) a referát dětí 5.D s radostí připojuji.