Unikátní pořady České televize UčíTelka (ČT2), Odpoledka (ČT2) a Škola doma (ČT1) od 16.3. 2020

Vloženo: 15.3.2020 | Zobrazeno: 887x
Upozorňujeme na nový vzdělávací program České televize UčíTelka (1. stupeň), pásmo vzdělávacích pořadů Odpoledka (2. stupeň) a přípravy na přijímací zkoušky Škola doma. Veškeré informace v níže přiložených odkazech ...

UčíTelka (1. stupeň ZŠ): Všední dny od 9 do 12 hodin na ČT2

Odpoledka (pro starší děti): Všední dny od 12 do 15 hodin na ČT2

Škola doma (přijímačky): Úterý a čtvrtek od 14 hodin na ČT1

Česká televize spouští od pondělí 16. března unikátní pořad nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky.

Zábavně-vzdělávací program UčíTelka… když děti učí telka vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká televize jej bude prozatím vysílat po dobu jednoho měsíce. Provázet jím budou moderátorky Petra Křížková a Kateřina Bílková.

„V době mimořádných opatření a uzavření škol v celé České republice chceme nabídnout dětem alternativu ke klasickému školnímu vzdělávání, které může doplnit jejich samostudium. A také ulehčit rodičům. Připravili jsme proto živě vysílané výukové bloky vedené vystudovanými pedagogy. Nový projekt UčíTelka je primárně určen pro žáky prvního stupně základních škol,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

„Každý všední den od devíti startuje vyučování. Každý učební blok bude trvat třicet minut a bude určen vždy pro jeden ročník prvního stupně s krátkou přestávkou v podobě vzdělávacích pořadů z produkce Déčka. Vysílání bude pravidelné, abychom i rodičům umožnili přizpůsobit podle něj denní program. Výukovou hodinu v kulisách školní třídy povede vždy jeden učitel, vyučování se zúčastní také tři děti,“ vysvětluje vedoucí projektu Luboš Rosí.

Česká televize myslí také na starší žáky, kteří se doma připravují na přijímací zkoušky. Vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin, po skončení pořadu Sama doma, pomůže na programu ČT1 studentům, na něž čekají přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. Pořad Škola doma bude trvat 45 minut. V úterý se bude procvičovat čeština a ve čtvrtek matematika. Na postech moderátorek se budou střídat Lenny Trčková (úterý) a Alena Zárybnická.

zdroj: www.ceskatelevize.cz