Pondělí 30.03.2020
Úterý 31.03.2020
Luštěninová se zeleninou
Vepřová pečeně,Zeleninové ragů, Brambory vařené,
Čočkový salát s hlívou ústřičnou, sušenými rajčaty,pečivo
01.04.2020
Nezadáno

Dopis ředitelky školy Hany Cermonové adresovaný rodičům

Vloženo: 25.3.2020 | Zobrazeno: 262x
Vážení rodiče, děkuji touto cestou všem vám, kteří jste využili naší malé ankety o tom, jak nám vyučování na dálku klape. Stále vaše nápady vyhodnocujeme a snažíme se zavést do praxe.

Sleduji, jak děti přijímají nový způsob výuky, jak se těší na kontakt s paní učitelkou a jak jsou rodiče rádi, když učitelé vytváří takové podmínky, že do toho rodič nemusí zasahovat. Nicméně přiznejme si, že bez vás rodičů to teď při výuce prostě nejde. Hlavně u malých děti. Ale ani ti velcí mnohdy neumí samostatně pracovat a táta nebo máma jsou v takové situaci nepostradatelní.

Vytvořte si režim. Děti by měly kopírovat nějaký model chování, kdy se vzdělávají systematicky. Já vím, to se dobře radí, ale hůř realizuje.

Jestli dovolíte, chtěla bych tady poděkovat všem učitelům té naší široko daleko největší školy za jejich neskonale důležitou práci. Všichni dělají, co je v jejich silách a jak nejlépe dokáží. Každý z nich je originál a hledá takové metody, které dokáže dotáhnout do konce a které jsou pro obě strany produktivní. Nesrovnávejme prosím školy se školami a učitele mezi sebou. Takhle to přece nefunguje. I my jsme měli různé pedagogy s různými nástroji a víme přesně, kdo na nás měl jaký dopad. Na druhou stranu jsem moc ráda, že jsem doposud četla mnoho dopisů plných poděkování od vás našim kantorům. Důležité v téhle chvíli je držet při sobě a navzájem se podporovat.

My víme, že vy rodiče pro nás jste a vždycky budete důležitými partnery. Proto věřím, že si i nadále budeme naslouchat, kdo ví, jak dlouho tato situace ještě potrvá …

Přeji nám všem hodně zdraví a každodenní sílu k tomu, abychom uměli rozlišovat to podstatné od věcí, které jsou v tuto chvíli malicherné.

Hana Cermonová