Čtvrtek 16.07.2020
Pondělí 20.07.2020

Online ukrajinské a řecké Ethnovaření s InBází

Vloženo: 27.6.2020 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 77x
Doba koronavirová nepřináší jen nepříjemnosti, ale také možnosti, se kterými se původně neplánováno. A tak se do společných online Ethnovaření s InBází kromě dětí, rodičů a pedagogů z 6. D, 6. E a 6. F zapojili také 1. D, 2. A, 3. A, 3. C, 3. E a 3. F ...

Naučili jsme se společně připravit těsto na tradiční ukrajinské taštičky - vareniky, ale také jak je správně naplnit a ozdobit tak, aby nejen dobře chutnaly, ale i krásně vypadaly. Na dalších setkáních jsme připravovali zase řecký salát. Lektorky nás inspirovaly a na základě vlastních zkušeností přidaly několik zajímavých tipů a triků na přípravu těchto jídel. V případě ukrajinského vaření jsme se zúčastnili soutěže o nejlépe připravené a naservírované vareniky. Všichni se tak snažili, že nakonec InBáze drobnými dárky ocenila všechny, kteří se zúčastnili a zaslali svoje fotografie. U řeckého vaření jsme se zase dozvěděli detaily o životě řeckého boha Dia. Děkujeme lektorkám InBáze, moc jsme si to užili :-)