Pondělí 20.01.2020
Hrstková se zeleninou
Rybí filé na másle, Bramborová kaše,obloha
Bulgur rizoto s čočkou a vepřovým masem,obloha,sýr
Úterý 21.01.2020
Pórková
Vepřové po bratislavsku, Rýže,ovoce
Krupicová kaše s kakaem,ovoce
Středa 22.01.2020
Špenátová
Zapečené těstoviny s uzeným masem, Červená řepa, Ovocný kompot
César salát s kuřecím masem,sýrem, pečivo,Ovocný kompot

Úspěchy žáků ve školním roce 2015/2016

Vloženo: 21.4.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1622x

Okresní kolo v Malém fotbalu

V okresním kole Malého fotbalu, které se konalo 9. 6. 2016 v Horních Počernicích, jsme získali dvě druhá místa v kategorii starší žáci a starší žákyně.

Obvodní kolo zeměpisné olympiády

Michaela Janů z IX. C se umístila na  9. místě (z 27 účastníků) v obvodním kole zeměpisné olympiády. Gratulujeme.

Žáci Masarykovy ZŠ postupují do krajského kola McDonald’s Cupu

Žáci 1.- 3. tříd Masarykovy ZŠ vyhráli 19. 4. okresní kolo McDonald´s Cupu, který se konal na ZŠ Chodovická v Horních Počernicích, a postupují do krajského kola. Trenérem žáků naší školy je David Tošner.

6. ročník SAPERE - vědět, jak žít a 1. ročník Tuta Via Vitae aneb bezpečná cesta životem pro občana EU

V obou soutěžích naši žáci postoupili až do krajského kola, které probíhalo v březnu. Za soutěž „SAPERE – vědět, jak žít“(žáci 2. stupně) nás reprezentovalo družstvo  ve složení: Klára Soustružníková (9.C), Pavlína Řeháková (9.C), Andrea Poláčková (8.B). Dívky se v krajském kole umístily na 4. místě, přes velkou konkurenci zapojených škol za kraj hl. m. Praha.

Za soutěž Tuta Via Vitae (žáci 2. stupně) nás reprezentovalo družstvo ve složení: Hana Krejcarová (8.A), Jakub Matějíček (8.B) a Adéla Kukačková (8.B). Žáci postoupili z okresního kola (kde skončili na 1. místě) do kola krajského, kde obsadili krásné 2. místo.

Páté kolo jarní části Plavecko-běžeckého poháru

V pátek 1. dubna se 32 žáků naší školy zúčastnilo Plavecko-běžeckého poháru pražských škol, letos již pátého kola jarní části 15. ročníku. Plaveckou část si děti odplavaly v krásném prostředí plaveckého areálu Na Šutce v Praze 8, v běžeckém závodě pak zdolávaly lesní cesty Čimického háje. Stejně jako v předchozích kolech se na startovní čáru postavilo téměř 250 závodníků a závodnic v šesti kategoriích.

Přestože se nám v tomto kole poprvé nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, získali jsme 4., 5. a 6. místo v nejvíce obsazené  kategorii chlapci VI. - VII. třída (Filip Goldman VII. A, Petr Rathouský VI. C a Martin Vrba VI. C) a v první bodované desítce skončily i Majda Malátová V. C a Anička Vosecká IV. A v kategorii dívky IV. - V. třída. V celkovém pořadí za všechna kola se stále drží na 2. místě Filip Goldman.

Matematický klokan 2016

49.-58.místo Magdalena Malátová V. C

Celková účast : 82 soutěžících

Matematická soutěž Pangea

Velký úspěch našich žáků na celorepublikové matematické soutěži Pangea! Žák Tomáš Přinda ze IV. D skončil na 2. místě v krajském kole a postoupil do celostátního finále (byl na 14. místě z 6 605 účastníků v ČR ). Žákyně Gabriela Ottová z V. C skončila v krajském kole na 3. místě (z 6 785 účastnic v rámci celé ČR byla na 70. místě).

Obvodní kolo v badmintonu

V březnu se konalo na ZŠ Klánovice obvodní kolo v badmintonu. Turnaj probíhal v rámci dvouher děvčat, chlapců a smíšených čtyřher. Soutěžily týmy ZŠ Klánovice, Masarykovy ZŠ Újezd nad Lesy, Gymnázia Chodovická Horní Počernice a Fakultní ZŠ Horní Počernice. Po urputném boji získala stejný počet bodů naše škola a Gymnázium Horní Počernice. Protože naši reprezentanti prohráli vzájemný zápas, skončila naše škola za 3. místě (žáci 8. a 9. tříd - Anna Pátková, Markéta a Klára Soustružníkovy, Danielu Andrš, Martin Entlicher a Vojtěch Černý).

Soutěže ve Finanční gramotnosti, Tuta Via Vitae a SAPERE soutěž

V soutěži „SAPERE – vědět jak žít“ nás reprezentovali: Andrea Poláčková 8.B, Klára Soustružníková 9.C, Pavlína Řeháková 9.C

V soutěži „Finanční gramotnosti“ nás reprezentovali: David Kny 8.A, Petr Novotný 8.C, Michal Hroch 8.A

Týmy v soutěži „Tuta Via Vitae“ a „SAPERE – vědět jak žít“ se v okresním kole umístily na 1. místě a postupují tak do dalšího krajského kola. Tým v soutěži „Finanční gramotnosti“ se v okresním kole umístil na krásném 2. místě.

Obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce

Michal Bača ze třídy 7. A se umístil na velmi pěkném 4. místě (z 15 účastníků) v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce. Gratulujeme.