Kotva
Elektronická žákovská

 
 
V příštích dnech vaříme
14.08.2020
Nezadáno
17.08.2020
Nezadáno
18.08.2020
Nezadáno

.

 
 
Objednávky obědů

 
 
Projekty školy


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Mapa webu
A
A
A

Úspěchy žáků ve školním roce 2015/2016

Vloženo: 21.4.2016 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1699x

Okresní kolo v Malém fotbalu

 

V okresním kole Malého fotbalu, které se konalo 9. 6. 2016 v Horních Počernicích, jsme získali dvě druhá místa v kategorii starší žáci a starší žákyně.

 

 

Obvodní kolo zeměpisné olympiády 

 

Michaela Janů z IX. C se umístila na  9. místě (z 27 účastníků) v obvodním kole zeměpisné olympiády. Gratulujeme.

 

 

Žáci Masarykovy ZŠ postupují do krajského kola McDonald’s Cupu

 

Žáci 1.- 3. tříd Masarykovy ZŠ vyhráli 19. 4. okresní kolo McDonald´s Cupu, který se konal na ZŠ Chodovická v Horních Počernicích, a postupují do krajského kola. Trenérem žáků naší školy je David Tošner.

 

 

 

6. ročník SAPERE - vědět, jak žít a 1. ročník Tuta Via Vitae aneb bezpečná cesta životem pro občana EU

 

V obou soutěžích naši žáci postoupili až do krajského kola, které probíhalo v březnu. Za soutěž „SAPERE – vědět, jak žít“(žáci 2. stupně) nás reprezentovalo družstvo  ve složení: Klára Soustružníková (9.C), Pavlína Řeháková (9.C), Andrea Poláčková (8.B). Dívky se v krajském kole umístily na 4. místě, přes velkou konkurenci zapojených škol za kraj hl. m. Praha.

 

Za soutěž Tuta Via Vitae (žáci 2. stupně) nás reprezentovalo družstvo ve složení: Hana Krejcarová (8.A), Jakub Matějíček (8.B) a Adéla Kukačková (8.B). Žáci postoupili z okresního kola (kde skončili na 1. místě) do kola krajského, kde obsadili krásné 2. místo.

 

 

 

Páté kolo jarní části Plavecko-běžeckého poháru

 

V pátek 1. dubna se 32 žáků naší školy zúčastnilo Plavecko-běžeckého poháru pražských škol, letos již pátého kola jarní části 15. ročníku. Plaveckou část si děti odplavaly v krásném prostředí plaveckého areálu Na Šutce v Praze 8, v běžeckém závodě pak zdolávaly lesní cesty Čimického háje. Stejně jako v předchozích kolech se na startovní čáru postavilo téměř 250 závodníků a závodnic v šesti kategoriích.

 

Přestože se nám v tomto kole poprvé nepodařilo dosáhnout na medailové pozice, získali jsme 4., 5. a 6. místo v nejvíce obsazené  kategorii chlapci VI. - VII. třída (Filip Goldman VII. A, Petr Rathouský VI. C a Martin Vrba VI. C) a v první bodované desítce skončily i Majda Malátová V. C a Anička Vosecká IV. A v kategorii dívky IV. - V. třída. V celkovém pořadí za všechna kola se stále drží na 2. místě Filip Goldman. 

 

 

 

Matematický klokan 2016

 

Kategorie Cvrček

 

1.      Dalibor Pirc  82 bodů (z 90) 3. A
2.      Ondřej Michalko 80 bodů 3. A
3.- 4. Malvína Bruothová 79 bodů 3. A
         Pavlína Dvořáková  79 bodů 3. F
5.      Ben Dědič 78 bodů 2. A

 

 Kategorie Klokánek

 

1.       Gabriela Ottová 120 bodů (ze 120) 5. C
2.- 4.  Adéla Brustmannová  115 bodů 5. C
          Kamila Cidlinská 115 bodů 5. A
          Matěj Jirsa 115 bodů 5. C
5.       Alena Kyselová 112 bodů 5. B
6.       Antonín Eibich 110 bodů 5. C
7.       Tadeáš Hloušek   110 bodů 4. E

 

 
 

Okresní kolo matematické soutěže PYTHAGORIÁDA

 

1.- 4. místo Jakub Šmatlák V. C
5.- 23. místo Kamila Cidlinská V. A
  Matěj Jirsa V. C
  Gabriela Ottová V. C
24.-37.místo Adéla Brustmannová V. C
49.-58.místo Magdalena Malátová V. C

 

Celková účast : 82 soutěžících

 

 
 
Matematická soutěž Pangea
 
Velký úspěch našich žáků na celorepublikové matematické soutěži Pangea! Žák Tomáš Přinda ze IV. D skončil na 2. místě v krajském kole a postoupil do celostátního finále (byl na 14. místě z 6 605 účastníků v ČR ). Žákyně Gabriela Ottová z V. C skončila v krajském kole na 3. místě (z 6 785 účastnic v rámci celé ČR byla na 70. místě).
 
 
 
Obvodní kolo v badmintonu
 
V březnu se konalo na ZŠ Klánovice obvodní kolo v badmintonu. Turnaj probíhal v rámci dvouher děvčat, chlapců a smíšených čtyřher. Soutěžily týmy ZŠ Klánovice, Masarykovy ZŠ Újezd nad Lesy, Gymnázia Chodovická Horní Počernice a Fakultní ZŠ Horní Počernice. Po urputném boji získala stejný počet bodů naše škola a Gymnázium Horní Počernice. Protože naši reprezentanti prohráli vzájemný zápas, skončila naše škola za 3. místě (žáci 8. a 9. tříd - Anna Pátková, Markéta a Klára Soustružníkovy, Danielu Andrš, Martin Entlicher a Vojtěch Černý).

 

 

Soutěže ve Finanční gramotnosti, Tuta Via Vitae a SAPERE soutěž

 

V soutěži „SAPERE – vědět jak žít“ nás reprezentovali: Andrea Poláčková 8.B, Klára Soustružníková 9.C, Pavlína Řeháková 9.C

 

V soutěži „Finanční gramotnosti“ nás reprezentovali: David Kny 8.A, Petr Novotný 8.C, Michal Hroch 8.A

 

Týmy v soutěži „Tuta Via Vitae“ a „SAPERE – vědět jak žít“ se v okresním kole umístily na 1. místě a postupují tak do dalšího krajského kola. Tým v soutěži „Finanční gramotnosti“ se v okresním kole umístil na krásném 2. místě.

 

 

Obvodní kolo olympiády v anglickém jazyce

 

Michal Bača ze třídy 7. A se umístil na velmi pěkném 4. místě (z 15 účastníků) v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce. Gratulujeme.