Kotva
Elektronická žákovská

V příštích dnech vaříme

.

Objednávky obědů

Projekty školy


 

 

Mapa webu

Úspěchy žáků ve školním roce 2016/2017

Vloženo: 21.2.2017 | Autor: Eva Danielová | Zobrazeno: 1626x

 

1. ročník celostátní soutěže"Přeměna odpadů na zdroje"

 

Ve čtvrtek 15.6. bylo Ministerstvem průmyslu a obchodu uděleno Masarykově ZŠ čestné uznání (4.-10. místo) za výtvarné práce Ještěrka a Chobotnice vyrobené z použitých kartonů a obalů čajových sáčků. 1. ročníku se ve všech kategoriích zúčastnilo 129 soutěžících, do užšího výběru prošlo 35 projektů, výrobků a výtvarných děl. V kategorii 4.B-ZŠ (Nejlepší kreativní a originální využití výrobků s ukončenou životností žáky základních škol) byla škola zařazena do užšího výběru základních škol. Uznání převzaly žákyně Petra Jandová a Hana Hnízdilová ze 6. B, které se svými spolužáky v loňském roce pod vedením Mgr. Václavy Valentové obrazy vytvořily.

 

Vzdělávací soutěže a olympiády 2016/2017 - Masarykova ZŠ nejúspěšnější z Prahy 9
 
V úterý 6.6. naše škola převzala cenu Nejúspěšnější základní škola v kategorii Vzdělávací soutěže a olympiády za školní rok 2016/2017, kterou uděloval Dům dětí a mládeže Praha 9. Děkujeme za reprezentaci školy všem, kteří se soutěží zúčastnili, a gratulujeme za umístění na předních místech. Toto ocenění získala škola i v loňském roce.
 
 

 

Okresní kolo atletických závodů Poháru rozhlasu
 
 
Ve dnech 9. 5. a 11. 5. se naše škola zúčastnila okresního kola atletických závodů Poháru rozhlasu v kategoriích mladších i starších žáků, mladších i starších žákyň.

 

Nejlépe se umístilo družstvo mladších žáků, obsadili bronzovou příčku. Vyzdvihla bych i umístění starších žákyň - 5. místo. Chtěla bych všechny zúčastněné žáky pochválit za bojovnost a pevnou vůli. Bojovali jsme v různých disciplínách např. 60m, dálka, výška, vytrvalostní běh... Mezi naše nejlepší výkony patří skok do dálky Jana Stejskala - 441 cm, který se dostal mezi 6 nejlepších dálkařů v kategorii mladších žáků. Dále mě mile překvapil výkon Nikoly Ivanské ve skoku do výšky, kdy nůžkami skočila 130 cm. V kategorii starších žáků se David Kny umístil na 1. místě v běhu na  60 m v čase 7,3 s. Dokonce všechny naše štafety na 4x60 m doběhly do cíle, aniž by byly diskvalifikované jako v minulých letech. Myslím, že si to děti užily a všichni se těší na příští Pohár rozhlasu.

 

 

Plavecko - běžecký pohár

 

V pořadí již sedmý díl letošního ročníku 2016 - 2017 Plavecko-běžeckého poháru hostila MČ Praha 13. Tentokrát se plavecká část konala v bazénu Gymnázia Jaroslava Heyrovského a následná běžecká část v parkové části sídliště Lužiny.

 

Pro všechny účastníky byly tradičně připraveny originální účastnické odznaky - přívěšky a nezbytné body do dlouhodobé soutěže. V tomto kole jsme opět dosáhli na stupně vítězů. Zasloužila se o to Anička Vosecká, která svým vynikajícím výkonem zdolala všechny plavkyně, které na startu stály před ní. Tímto výsledkem si rovněž potvrdila celkové prvenství v celé pohárové sérii a výraznou měrou přispěla rovněž k  třetímu místu naší školy. Na další úžasné výsledky a závěrečné hodnocení v první desítce dosáhli Tomáš Jelen, Jáchym Burian, Matyáš Kebrt, Zuzana Pilná, Šarlota Minaříková, Marco Massa, Jirka Hájek a Gábina Nováková. Pochvalu zaslouží i všichni ostatní, kteří se závodů pravidelně účastnili. V konkurenci více než třiceti pražských škol lze letošní zápolení v této soutěži považovat za mimořádně úspěšné. Poslední kolo se závěrečným vyhodnocením proběhne 16.6. v areálu Stromovky v Praze 7.

 
Okresní kolo Pythagoriády pro 5. ročník 2016/2017

 

17.5.2017 se uskutečnilo okresní kolo Pythagoriády pro 5. ročník, kterého se zúčastnilo 104 žáků. Velká gratulace Adélce Srchové z 5. A, která s 15 body a dalšími dvěma žáky obsadila 1.-3. místo. Na krásném 4.-.17. místě se umístili Mikuláš Jandík z 5. C a Jakub Páral z 5. D (oba 14 bodů), na 18.-29. místě Vojtěch Polášek z 5. D (13 bodů).
 

 

Žáci Masarykovy ZŠ ve finále matematické soutěže Pangea

 
Žáci naší školy se zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Pangea, která si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků a studentů v různých zemích celého světa. V základním kole soutěžilo v celé České republice 41 191 žáků od 4. do 9. tříd, z každého ročníku se mohlo dostat do finále 50 účastníků.

Velká gratulace patří 4 žákům naší školy, kteří se do finále dostali. Tomáš Přinda z 5. ročníku byl v základním kole na 2. místě z celkového počtu 8 376 všech žáků 5. tříd, David Štefka byl v základním kole dokonce na 1. místě ze 7 989 žáků 4. tříd (bohužel se však finále účastnit nemohl). 

Finále probíhalo v nové budově Národního muzea a patronem soutěže byla herečka Dana Morávková a architekt a herec David Vávra. Soutěž trvala celý den a děti si její slavnostní a důstojnou atmosféru velmi užily. Ještě jednou dětem gratulujeme za velmi pěkná umístění i ve finále: Mikuláš Jandík - 5. místo, Tomáš Přinda - 15. místo a Dalibor Pirc - 29. místo.

 
 
Soutěž Recyklohraní
 
Škola se zúčastnila celostátní akce Ukliďme svět, Ukliďme Česko. Třída 5. A s paní učitelkou V. Valentovou se zapojila do soutěže spojené s tímto projektem ještě tím, že vytvořila poster/plakát. Kladně bylo ohodnoceno použití "ksichtíků" z loga projektu a výsledkem je nádherné 2. místo v kategorii pražských škol.
 
 
Obvodní kolo soutěže v anglickém jazyce
 
Ve středu 22. 2. 2017 se konalo obvodní kolo soutěže v anglickém jazyce. Leontýna Hervertová, žákyně IX. C, se umístila na 1. místě a postupuje do krajského kola, které se koná 22.3.2017. Obvodního kola Prahy 9 se zúčastnilo celkem 18 žáků ze základních škol.  
 
 
 
Obvodní kolo olympiády z matematiky
 
Ve středu 24.1.2017 se konalo obvodní kolo olympiády z matematiky. Mikuláš Jandík z 5. C se umístil na 1.- 2. místě. Obvodního kola Prahy 9 se zúčastnilo celkem 80 žáků ze základních škol. Mikulášovi blahopřejeme.
 
 
 
Obvodní kolo olympiády z českého jazyka
 
Ve středu 1. 2. 2017 se konalo obvodní kolo olympiády z českého jazyka. Erik Váňa, žák IX. B, se umístil na 6.- 8. místě. Obvodního kola Prahy 9 se zúčastnilo celkem 46 žáků ze základních škol a gymnázií. Erikovi blahopřejeme.
 
 
 
Den s médii
 
Dne 14. 2. se třída 5. A zúčastnila zajímavé soutěže Den s médii. Jednalo se již o 11. ročník úspěšné soutěže určené pouze pro páté ročníky všech pražských základních škol.
 
Pořádala ji Bankovní akademie – Gymnázium, Kodaňská, Praha 10 s tím, přihlásilo se celkem 8 škol a bylo vytvořeno 16 týmů. Každé družstvo čítající 3 soutěžící osoby si vylosovalo jeden produkt, např. divadelní představení, pozvánku do cirkusu, upoutávku na novou knihu atd. Úkolem bylo pro vylosovaný produkt vytvořit plakát, reklamní spot do rozhlasu a inzerát do tisku. Na každý úkol byl vymezen časový limit 30 minut a poté následovala vždy krátká přestávka. Konečně  mohlo z jednotlivých účastníků soutěže spadnout alespoň na chvíli nahromaděné napětí a mohli se též posilnit svačinou a zároveň sdělit  přítomným učitelům své pocity. Pro tvorbu inzerátu byl k dispozici počítač, základní psací a výtvarné potřeby. Na výrobu plakátu si s sebou mohly děti  přinést např. staré časopisy, fixy, barevné papíry apod. Tvořil se na čtvrtku A3 - v tomto případě bez využití počítačové grafiky. Porota, jež celou akci hodnotila,  byla složena z učitelů a zároveň žáků studujících obor Média a marketing a hodnotila zejména originalitu, nápaditost, výstižnost obsahu a též grafické ztvárnění celého projektu a u rozhlasové reklamy zejména kvalitu mluveného projevu. Naše škola se umístila na krásném 2. místě ve složení Adéla Srchová, Magdalena Eliášová a Darja Hrušková a 6. místě ve složení Jonáš Jirman, Jakub Adamec a Matěj Digoň. Všichni soutěžící odcházeli s drobnou odměnou a pro ty, kteří se umístili na předních místech, byly připraveny hezké věcné ceny. 
 
 
 
1. místo v soutěži Vánoční stromek v Loretánské zahradě
 
V lednovém Zpravodaji jsme informovali o účasti žáků Masarykovy ZŠ v soutěži zdobení vánočních stromků v Loretánské zahradě. Třída 7. B pod vedením paní učitelky Libuše Najmanové vyhrála se svými ozdobami 1. místo. Přikládáme oficiální gratulaci organizátora a děkujeme za reprezentaci školy.

Zdravíme žáky třídy 7.B ZŠ Masarykova!

Vyhráli jste!!!

Přesně tak, vyhráli jste soutěž o nejkrásnější vánoční stromek, která byla vyhlášena u příležitosti vánoční akce „Zdobit může každý, zdobit bude každý“ a která se konala v adventním čase v Loretánská zahradě na Praze 1. Děkujeme, že jste se zúčastnili 1. ročníku na Loretě, který jak pevně věříme, zavedl novou tradici.  

 

 

Obvodní přebor ZŠ v házené 2016

 

Již podruhé v posledních letech se konal ve velké tělocvičně naší školy obvodní přebor základních škol v házené. Pod patronací AŠSK tak měly školy možnost dokázat, že tělesná výchova na ZŠ nezanedbává žádný sport.

A ani  tentokrát se reprezentanti naší školy neztratili. I při účasti hostující a favorizované školy z Úval si nakonec starší žáci poradili se soupeři z Klánovic a po porážce s favoritem skončili na 2. místě. Tímto postupují do kola krajského, a budeme jim držet palce v následujících kláních. Mladší zástupci naší školy si pak na hosty z Úval vyšlápli a po zásluze zvítězili. Blahopřejeme a děkujeme pí učitelkám Hlaváčkové, Kousalové a Kohoutové jednak za výběr a jednak za zajištění celé akce, která zabrala celé úterní dopoledne 6. prosince t.r.

 

 

Úspěch v Logické olympiádě

 

Šest žáků se zúčastnilo krajského kola Logické olympiády. Do finále celorepublikového klání postupuje Natálka Přindová z 5.D. Finále proběhne v pondělí 28. 11. 2016 v Míčovně Pražského hradu.

 

 

Okresní kolo florbalového turnaje

 

Starší žáci bojovali ze všech sil, ale k postupu ze skupiny do finále to nestačilo. Přesto bych jim poděkovala za vzornou reprezentaci naší školy. Žákyně byly úspěšnější, skončily na 2. místě.  I jim bych chtěla moc poděkovat za bojovnost a odhodlání. Mezi naše nadějné florbalistky patří žákyně 9.B, 9.C a  8.A, Adéla Kukačková, Terka Bílková, Natálie Garnotová, Leontýna Hervertová, Nella Krajňáková a výborná brankářka, která nás podržela, Jana Podroužková.