Středa 18.07.2018
Pátek 20.07.2018

Zápis do 1. tříd a přípravného ročníku 2018/2019 s Kocourem Modroočkem

Vloženo: 20.12.2017 | Zobrazeno: 1220x
Zápis do 1. tříd a přípravného ročníku pro školní rok 2018/2019 se bude konat ve čtvrtek 12. 4. a v pátek 13. 4. 2018 od 14:00 do 18:00 hod v budově I. stupně Masarykovy ZŠ - Staroklánovická 230 (budova v parku).

Kritéria pro přijetí k základnímu vzdělávání v Masarykově základní škole:

1) Přednostně budou přijaty děti s trvalým bydlištěm ze spádové oblasti Praha 9 – Újezd nad Lesy

2) Děti s trvalým pobytem na území MČ  Praha - Koloděje, která má s MČ Praha 21 uzavřenu "Dohodu o zajištění podmínek pro zahájení  plnění povinné školní docházky"

3) V případě dalších volných míst a rozhodne o přijetí dětí los

Pokud budou zákonní zástupci dítěte žádat o odklad povinné školní docházky, je nutné u zápisu předložit doporučení pedagogicko - psychologické poradny a dětského nebo odborného lékaře (případně po domluvě dodatečně dodat zástupkyni L. Klupákové, tel. 281 045 311, klupakova@zspolesna.cz).

Pokud budou zákonní zástupci dítěte žádat o zařazení do nultého ročníku, je nutné u zápisu předložit doporučení pouze pedagogicko - psychologické poradny.

Žádost přijetí dítěte k základnímu vzdělávání 2018/2019 (Velikost: 160.09 kB)

Žádost o odklad povinné školní docházky 2018/2019 (Velikost: 178.63 kB)

Mgr. et Bc. Alena Sochůrková, ředitelka školy

Přípravný ročník  od 1. 9. 2018 na Masarykově ZŠ

Nultý ročník bývá zřizován při základní škole pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Je určen pro děti s odloženou školní docházkou nebo děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a má jim pomoci k bezproblémovému vstupu do školy.

Cílem přípravné třídy je systematicky připravit dítě k bezproblémovému začlenění do vzdělávacího procesu a pomoci mu vyrovnat jeho vývoj. Výhodou je, že třída je umístěna na půdě školy a dítě se tak pozvolna seznamuje s prostorem a režimem školy, poznává další učitele, starší spolužáky, jídelnu, školní družinu. Další výhodou je menší počet žáků a možnost individuální práce.

• Přípravný ročník je organizován jako polodenní vzdělávání, kdy dítě pracuje 4 vyuč. hodiny denně. Po jejich skončení může odcházet domů nebo navštěvovat školní družinu.
  • Práce v nultém ročníku se řídí Rámcově vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání.
  • Maximální počet dětí ve třídě je 15. Nezapočítává se do povinné školní docházky a děti nejsou klasifikovány.
  • O zařazení do této třídy rozhoduje ředitel příslušné školy na základě žádosti rodičů a doporučení pedagogicko-psychologické poradny.
  • Docházka do přípravné třídy je bezplatná, rodiče hradí pouze příspěvek na materiál a pracovní sešity, obědy a školní družinu.

Žádost o přijetí do přípravné třídy 2018/2019 (Velikost: 179.6 kB)