Úterý 25.09.2018
čočková
Kuřecí soté na kari, špecle,ovoce
Sekaná pečeně, Brambory maštěné máslem,obloha
Středa 26.09.2018
Květáková
Krůtí prsa pečená, Špenát, Bramborové knedlíky
těstovinový salát s tuňákem,pečivo
Čtvrtek 27.09.2018
Rybí se zeleninou
Vepřové na kmíně, Těstoviny,ovoce
Kuskus se zeleninou, Kyselá okurka, Sýr,ovoce

Projekt Inbáze, zapojení dobrovolníků do Interkulturního klubu v naší škole, Mosty ke školám

Vloženo: 4.1.2018 | Zobrazeno: 544x
Vhledem k tomu, že na naší škole přibývají žáci cizinci, využila škola nabídku neziskové organizace Inbáze a zapojila se do projektu, jehož cílem je posílit inkluzi v multikulturní společnosti a zvýšit kvalitu vzdělávání, a to ve 4 pražských (mateřských a základních) školách. Současně nabízí práci dobrovolníkům pro projekt Interkulturního klubu na Masarykově ZŠ pro integraci dětí s migrantským původem do kolektivu od února 2018. Více informací na www.inbaze.cz

Hledáme dobrovolníky

Máte chuť poznat nové kamarády z jiné země? Jako dobrovolníci pomůžete v lokalitě svého bydliště, užijete si spoustu zábavy a budete součástí něčeho nevšedního. Pokud tomu můžete věnovat hodinu až dvě každé úterý, věřte, že to bude stát za to!

Klub budou tvořit děti od 6 do 12 let s migrantským původem a jejich čeští kamarádi (celkem asi 12 dětí).

Dobrovolník by měl pomáhat dětem při společných hrách, pohybových aktivitách a výtvarných dílnách.

Snažíme se vytvořit klub orientovaný jak na sociálně vyčleněné děti, tak na integraci dětí z imigrantských rodin.

Hledáme někoho, kdo by byl mohl docházet do této školy každé úterý, od 13:30, pomáhal lektorům realizovat program a rád by pracoval s dětmi.

V případě zájmu kontaktujte prosím našeho koordinátora Jakuba Dluhosche na čísle 731 028 785, nebo na emailu dluhosch@inbaze.cz

Cílová skupina projektu (Charakteristika osob, které budou do projektu zapojeny, a jejich počet)

* Děti a žáci se sociokulturním znevýhodněním

* Děti a žáci se speciálními se speciálními vzdělávacími potřebami, zvláště žáci s odlišným mateřským jazykem

* Děti a žáci mateřských, základních a středních škol v případě aktivit zaměřených na rozvoj sociálních a  občanských kompetencí, kompetencí k udržitelnému rozvoji a posilování inkluze

* Pedagogičtí pracovníci a pracovníci škol a školských zařízení

* Odborní a terénní pracovníci a další pracovníci organizací působících ve vzdělávání

Přínos projektu pro cílovou skupinu (Jak projekt zmenší problémy cílové skupiny?)

* Děti cizinců z 4 participujících škol se lépe adaptují na školního prostředí a integrují se do dětského kolektivu.

* Dětí a žáci škol rozvinou svoje soc. a občanské kompetence

* Pedagogičtí pracovníci se seznámí s postupy práce s žáky s OMJ - jak pracovat se žáky s OMJ, a vymění si dobrou praxi, seznámí se zahraničními úspěšnými modely práce s dětmi.

pozn. OMJ - odlišný mateřský jazyk