KiVa

Mise naší školy

Vnější podmínky

• jsme fakultní školou Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy
  • areál velké školy nabízí celou paletu možností
  • díky naší velikosti nabízíme více cest a množství aktivit
  • umíme využít projektové nabídky a dotační programy
  • naše škola je v těsné blízkosti lesa, čehož hojně využíváme

Vnitřní podmínky

• jsme škola, která nebere učivo jako konečný cíl, ale jako prostředek k dosažení cílů vyšších
  • učíme žáky komunikovat, spolupracovat, prezentovat, klást otázky, hodnotit sebe i ostatní a rozvíjíme v nich kritické a logické myšlení
  • máme příjemně nízký počet žáků ve třídách
  • vedeme žáky k odpovědnosti za proces vlastního učení
  • náš učitelský sbor je kvalifikovaný a ochotný se i nadále rozvíjet
  • jsme Ekoškolou, která vede žáky ke zdravému životnímu stylu a k respektu k životnímu prostředí
  • máme dobré sportovní vybavení a naši žáci dosahují skvělých sportovních výsledků
  • nabízíme bohatou nabídku mimoškolních aktivit

Komunita

• pravidelně se zapojujeme do charitativních projektů
  • dbáme na vzájemné, rovnocenné a spolupracující vztahy s veřejností
  • jsme pevně ukotveni do naší obce a jsme podporováni naším zřizovatelem
  • budujeme důvěru všemi směry

Vize naší školy

Vnější podmínky

• vize školy odpovídá pilířům Strategie 2030+
  • prohloubíme spolupráci s PedF UK (praxe, získávání nových kolegů)
  • zaměříme se na rozmanitou nabídku vzdělávacích cest rozvíjejících potenciál každého žáka
  • budeme využívat pro svůj rozvoj další projektové nabídky a dotační programy

Vnitřní podmínky

• školní vzdělávací program bude aktuálně upravován v souladu s rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání
  • budeme podporovat rozvoj zdravého klimatu školy
  • našim hlavním pedagogickým cílem i nadále bude rozvoj žáků jako všestranných osobností
  • své působení na žáky zaměříme především na rozvoj komunikace a odpovědnosti za proces vlastního učení, zdraví i životní prostředí
  • budeme usilovat o spolupracující, genderově a věkově vyvážený pedagogický sbor
  • naším cílem je mít prostory, které jsou moderně a funkčně vybavené
  • budeme rozšiřovat nabídku mimoškolních aktivit

Komunita

• škola se stane centrem vzdělanosti a kultury naší obce
  • budeme prohlubovat vztahy s veřejností založené na otevřenosti a důvěře